BMW R 18 B
BMW R 18 B to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1802 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, Pushrod-actuated OHVwith two cam, Wał kardanowys, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 91 KM przy 4750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 158 Nm przy 3000 obr./min. Masa: 398 kg.
Lata produkcji
2022
Pojemność
1802 ccm
Moc maksymalna
91 KM przy 4750 obr./min
Moment obrotowy
158 Nm przy 3000 obr./min
Masa
398 kg
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, Pushrod-actuated OHVwith two cam, Wał kardanowys, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 18 B |
|---|---|
| Rok produkcji | 2022 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, Pushrod-actuated OHVwith two cam, Wał kardanowys, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1802 ccm |
| Średnica x skok | 107.1 X 100 mm |
| Stopień sprężania | 9.6:1 |
| Układ chłodzenia | Air/Chłodzenie cieczą |
| Rozrusznik | Elektryczny, 1.5 k, W |
| Moc maksymalna | 91 KM przy 4750 obr./min |
| Moment obrotowy | 158 Nm przy 3000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | hydraulicznaally activated single-Tarcza dry clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów shifting claw transmission in separate transmission housing |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Double-Rama kołyskowa steel frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 49 mm Widelec teleskopowy, nieregulowane |
| Zawieszenie tylne | Steel double-sided swinging arm with central spring strut |
| Hamulce przednie | 2x 300mm Tarczas, 4-piston fixed caliper |
| Hamulce tylne | Single 300mm Tarcza, 4-piston fixed caliper |
| Opona przednia | 120/70 R19 |
| Opona tylna | 180/65 B16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1695 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 720 mm |
| Masa | 398 kg |
| Zbiornik paliwa | 24 L |
Pozostałe dane
| Intake x Outlet | 41.2 x 35.0 mm |
|---|---|
| Fuel System | Elektroniczny intake manifold Wtrysk paliwa/digital engine management: BMS-O with electromotive throttle controller |
| Norma emisji | Closed-loop 3-way catalytic converter, EURO 5 exhaust Standardowe |
| Alternator | Permanent magnet generator 600 W (nominal capacity) |
| Akumulator | 12 V /26 Ah, maintenance-free |
| Reflektor | LED low beam with projection module LED high beam with projection module |
| ABS System | BMW Motorrad Integral ABS (part-integral) |
| Wheels | Cast aluminiowa |
| Front Rim | 3.5 x 19 |
| Rear Rim | 5.0 x 16 |
| Castor | 183.5 mm |
| Steering Head Angle | 62.7° |