BMW R 18 Classic First Edition
BMW R 18 Classic First Edition to motocykl klasyczny / retro o pojemności skokowej 1802 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, Pushrod-actuated OHVwith two cam, Wał kardanowys, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 91 KM przy 4750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 158 Nm przy 3000 obr./min. Masa: 365 kg.
Lata produkcji
2021
Pojemność
1802 ccm
Moc maksymalna
91 KM przy 4750 obr./min
Moment obrotowy
158 Nm przy 3000 obr./min
Masa
365 kg
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, Pushrod-actuated OHVwith two cam, Wał kardanowys, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 18 Classic First Edition |
|---|---|
| Rok produkcji | 2021 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, Pushrod-actuated OHVwith two cam, Wał kardanowys, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1802 ccm |
| Średnica x skok | 107.1 X 100 mm |
| Stopień sprężania | 9.6:1 |
| Układ chłodzenia | Air/Chłodzenie cieczą |
| Rozrusznik | Elektryczny, 1.5 k, W |
| Moc maksymalna | 91 KM przy 4750 obr./min |
| Moment obrotowy | 158 Nm przy 3000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | hydraulicznaally activated single-Tarcza dry clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów shifting claw transmission in separate transmission housing |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy, 3.091 |
Podwozie
| Rama | Construction type double-loop Rama rurowa stalowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 49 mm Widelec teleskopowy, nieregulowane |
| Zawieszenie tylne | Steel swinging fork with central shock strut |
| Hamulce przednie | 2x 300mm Tarczas, 4-piston fixed caliper |
| Hamulce tylne | Single 300mm Tarcza, 4-piston fixed caliper |
| Opona przednia | 130/90 B16 |
| Opona tylna | 180/65 B16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1731 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 710 mm |
| Masa | 365 kg |
| Zbiornik paliwa | 16 L |
Pozostałe dane
| Intake x Outlet | 41.2 x 35.0 mm |
|---|---|
| Fuel | Premium unleaded (95-98 RON) |
| Fuel System | Elektroniczny intake pipe Wtrysk paliwa, 48 mm Throttle valves |
| Engine control | BMS-K+ electronic engine management with overrun cut-off, twin-spark ignition: BMS-O with e-gas |
| Norma emisji | Closed-loop 3-way catalytic converter, EU5 exhaust Standardowe |
| Alternator | Permanent magnet generator 600 W (nominal capacity) |
| Akumulator | 12/26 V/Ah maintenance-free |
| Reflektor | LED low beam with projection module LED high beam with projection module |
| Primary Ratio | 1.16 |
| Gear Ratios | 1st 2, 438 / 2nd 1, 696 / 3rd 1, 296 / 4th 1, 065 / 5th 0, 903 / 6th 0, 784 |
| ABS System | BMW Motorrad Integral ABS (part-integral) |
| Wheels | Spoked |
| Front Rim | 3.0 x 16 |
| Rear Rim | 5.0 x 16 |
| Steering Head Angle | 57.3° |