BMW R 2
BMW R 2 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 198 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy vertical. Moc maksymalna wynosi 8.0 KM przy 4500 obr./min.
Lata produkcji
1931-36
Pojemność
198 ccm
Moc maksymalna
8.0 KM przy 4500 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy vertical
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 2 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1931-36 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy vertical |
|---|---|
| Pojemność | 198 ccm |
| Średnica x skok | 63 x 64 mm |
| Stopień sprężania | 6.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x Amal push in Gaźnik ∅18.2 mm |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 8.0 KM przy 4500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Pressed steel duplex frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Cantilever spring, 9 laminae with friction shock absorber |
| Zawieszenie tylne | Sztywne |
| Hamulce tylne | ∅180mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00 x 25" |
| Opona tylna | 3.00 x 25" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 11 L / 11.0 L |
|---|
Pozostałe dane
| Generator | Bosch 6V/30W encased |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.89 / 2nd 1.7 / 3rd 1.00 |
| Front Brake | ∅180mm Bęben |
| Wet-Weight | 130 Kg / 130 kg |