BMW R 20
BMW R 20 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 192 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 8 KM przy 5400 obr./min.
Lata produkcji
1937-38
Pojemność
192 ccm
Moc maksymalna
8 KM przy 5400 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 20 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1937-38 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 192 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 6.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x Amal push in Gaźnik M 74/428 |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 8 KM przy 5400 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop frame, bolted |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce tylne | ∅180mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00x19" |
| Opona tylna | 3.00 x 19" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 12 L / 12.1 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 4.55 / 2nd 2.58 / 3rd 1.64:1 |
|---|---|
| Front Brake | ∅160mm Bęben |
| Wet-Weight | 130 kg |