BMW R 23
BMW R 23 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 247 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 12 KM przy 5600 obr./min.
Lata produkcji
1938-40
Pojemność
247 ccm
Moc maksymalna
12 KM przy 5600 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 23 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1938-40 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 247 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 6.75:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1x, Bing type AJ 1/22/140 |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 12 KM przy 5600 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Closed steel twin loop frame, welded |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce tylne | ∅160mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00x19" |
| Opona tylna | 3.00 x 19" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 9.6L / 9.5 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 4.55 / 2nd 2.58 / 3rd 1.64:1 |
|---|---|
| Front Brake | ∅160mm Bęben |
| Wet-Weight | 135 Kg / 135 kg |