BMW R 26
BMW R 26 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 247 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 15 KM przy 6400 obr./min.
Lata produkcji
1956-
Pojemność
247 ccm
Moc maksymalna
15 KM przy 6400 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 26 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1956- |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, pushrod operated, OHV, 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 247 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 7.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1x, Bing Gaźnik type 1/26/46 |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 15 KM przy 6400 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Steel twin loop frame, welded |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Long swing arm with suspension units and oil pressure dampers |
| Hamulce przednie | ∅160mm Bęben |
| Hamulce tylne | ∅160mm Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 18" |
| Opona tylna | 3.25 x 18" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 15 liters / US3.9 gal |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 5.33 / 2nd 3.02 / 3rd 2.04 / 4th 1.54:1 |
|---|---|
| Wet-Weight | 158 kg |