BMW R 32
BMW R 32 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 494 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 8.5 KM przy 3200 obr./min.
Lata produkcji
1923-26
Pojemność
494 ccm
Moc maksymalna
8.5 KM przy 3200 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 32 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1923-26 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 494 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 5.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x, Special ∅22 mm Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Bosch high voltage magneto ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 8.5 KM przy 3200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Twin cantilever spring |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | ∅150mm Bęben |
| Hamulce tylne | Block brake |
| Opona przednia | 26 x 3.5 low pressure or 26 x 3.5 high pressure |
| Opona tylna | 26 x 3.5 low pressure or 26 x 3.5 high pressure |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 liters /13.6 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 2.27 / 2nd 1.50 / 3rd 1.08:1 |
|---|---|
| Wet-Weight | 122 kg |