BMW R 37
BMW R 37 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 494 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated, OHV. Moc maksymalna wynosi 16 KM przy 4000 obr./min.
Lata produkcji
1925-26
Pojemność
494 ccm
Moc maksymalna
16 KM przy 4000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 37 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1925-26 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 494 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 6.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x, BMW Spezial three valve ∅26 mm |
| Układ zapłonowy | Bosch magneto ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 16 KM przy 4000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate saucer spring, dry |
|---|
Podwozie
| Rama | Twin loop tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Twin cantilever spring |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | ∅150mm Bęben |
| Hamulce tylne | Block brake |
| Opona przednia | 26 x 3.00" |
| Opona tylna | 26 x 3.00" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 liters /13.6 L |
|---|
Pozostałe dane
| Transmission / Drive | 3 Speed |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.50 / 2nd 1.50 / 3rd 1.08:1 |
| Wet-Weight | 134 kg |