BMW R 39
BMW R 39 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 247 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy vertical, OHV. Moc maksymalna wynosi 6.5 KM przy 4000 obr./min.
Lata produkcji
1925-27
Pojemność
247 ccm
Moc maksymalna
6.5 KM przy 4000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy vertical, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 39 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1925-27 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy vertical, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 247 ccm |
| Stopień sprężania | 6.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x, BMW Spezial ∅20 mm |
| Układ zapłonowy | Bosch magneto generator type G 1.8V/15W |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 6.5 KM przy 4000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Tarcza spring, 4 laminae |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | Internal shoe Bęben brake ∅150 mm / ∅5.90 in diameter |
| Hamulce tylne | External shoe brake at the gearing on Cardan Wał kardanowy |
| Opona przednia | 27 x 3.5" balloon or with 26 x 3.0" high pressure tyres |
| Opona tylna | 27 x 3.5" balloon or with 26 x 3.0" high pressure tyres |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 10 liters /9.8 L |
|---|
Pozostałe dane
| Wet-Weight | 110 kg |
|---|