BMW R 4
BMW R 4 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy vertical. Moc maksymalna wynosi 14 KM przy 4000 obr./min.
Lata produkcji
1932-37
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
14 KM przy 4000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy vertical
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 4 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1932-37 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy vertical |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 84 x 78 mm |
| Stopień sprężania | 5.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x Gaźnik type SUM CK 3/500 Fr |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 14 KM przy 4000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Pressed steel duplex frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Tarcza spring, 9 laminae with 2 friction shock absorbers |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , sping loaded saddle |
| Hamulce tylne | ∅160mm Bęben |
| Opona przednia | 3.50 x 26" SS |
| Opona tylna | 3.50 x 26" SS |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 12 L / 12.1 L |
|---|
Pozostałe dane
| Generator | Bosch 6V/45W |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 3.6 / 2nd 2.28 / 3rd 1.70 / 4th 1.30:1 |
| Front Brake | ∅160mm Bęben |
| Wet-Weight | 137 kg |