BMW R 47
BMW R 47 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 494 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated, OHV. Moc maksymalna wynosi 18 KM przy 4000 obr./min.
Lata produkcji
1927-28
Pojemność
494 ccm
Moc maksymalna
18 KM przy 4000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 47 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1927-28 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 494 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 5.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x, BMW Spezial 2 valve 22 mm Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Bosch magneto ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 18 KM przy 4000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate saucer spring, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Tarcza spring, 5 laminae |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , Spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | ∅150mm Bęben |
| Hamulce tylne | External shoe brake at the gearing on Cardan Wał kardanowy |
| Opona przednia | 27 x 3.5" low pressure or 26 x 3.0" high pressure |
| Opona tylna | 27 x 3.5" low pressure or 26 x 3.0" high pressure |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 liters /13.6 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 2.50 / 2nd 1.50 / 3rd 1.07:1 |
|---|---|
| Wet-Weight | 130 kg |