BMW R 50/2
BMW R 50/2 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 494 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 26 KM przy 5800 obr./min.
Lata produkcji
1960-69
Pojemność
494 ccm
Moc maksymalna
26 KM przy 5800 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 50/2 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1960-69 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 494 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 6.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2 x Bing1/24/45 - 1/24/46 Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Magnet ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 26 KM przy 5800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate saucer spring, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Double loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Long swing arm with suspension units and oil pressure shock absorbers |
| Hamulce przednie | ∅200mm Bęben, duplex full hub |
| Hamulce tylne | ∅200mm Bęben, simplex full hub |
| Opona przednia | 3.50 -18" |
| Opona tylna | 4.00 -18" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 17 liters/ 17.0 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 5.33 / 2nd 3.02 / 3rd 2.04 / 4th 1.54:1 |
|---|---|
| Wet-Weight | 195 kg |