BMW R 51/3
BMW R 51/3 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 494 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 24 KM przy 5800 obr./min.
Lata produkcji
1951-55
Pojemność
494 ccm
Moc maksymalna
24 KM przy 5800 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 51/3 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1951-55 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 494 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 6.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x, Bing 1/22/41 - 1/22/42 or 1/22/61 - 1/22/62 |
| Układ zapłonowy | Bosch coil with manual advance by the handlebar lever |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 24 KM przy 5800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Closed double loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping, plunger type |
| Zawieszenie tylne | Spring with coil tłumienie kompresji springs and rubber deflection stops |
| Hamulce przednie | ∅200mm Bęben, duplex full hub |
| Hamulce tylne | ∅200mm Bęben, simplex full hub |
| Opona przednia | 3.50 -19" Metzeler |
| Opona tylna | 3.50 -19" Metzeler |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 17 liters/ 16.7 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 3.60 / 2nd 2.28 / 3rd 1.70 / 4th 1.30:1 |
|---|---|
| Wet-Weight | 190 kg |