BMW R 57
BMW R 57 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 494 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 valves per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 18 KM przy 4000 obr./min.
Lata produkcji
1928-30
Pojemność
494 ccm
Moc maksymalna
18 KM przy 4000 obr./min
Typ silnika
Four stroke, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 valves per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 57 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1928-30 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 valves per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 494 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 5.8:1 |
| Układ zasilania | 1 x, Spezial two valve ∅24 mm Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Bosch high voltage magneto ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 18 KM przy 4000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Tarcza spring, 6 laminae |
| Zawieszenie tylne | Sztywne |
| Hamulce przednie | ∅200mm Bęben |
| Hamulce tylne | Block brake |
| Opona przednia | 26 x 3.5" low pressure or 26 x 3.5" high pressure |
| Opona tylna | 26 x 3.5" low pressure or 26 x 3.5" high pressure |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 12.5 liters /12.5 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 2.83 / 2nd 1.55 / 3rd 1.08 |
|---|---|
| Wet-Weight | 150 kg |