BMW R 60/
BMW R 60/ to motocykl drogowy o pojemności skokowej 594 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 30 KM przy 5800 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 49 Nm / 5.0 kgf-m / 36 ft lb przy 5000 obr./min.
Lata produkcji
1960
Pojemność
594 ccm
Moc maksymalna
30 KM przy 5800 obr./min
Moment obrotowy
49 Nm / 5.0 kgf-m / 36 ft lb przy 5000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 60/ |
|---|---|
| Rok produkcji | 1960 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 594 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 73 mm |
| Stopień sprężania | 7.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2 x, Type Bing 1/24/151 - 1/24/152 |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 30 KM przy 5800 obr./min |
| Moment obrotowy | 49 Nm / 5.0 kgf-m / 36 ft lb przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, saucer spring, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy hydrauliczna forks |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Long swinging arm with strut |
| Hamulce przednie | 200mm Bęben |
| Hamulce tylne | 200mm Bęben |
| Opona przednia | 3.50 - S18 |
| Opona tylna | 3.50 - S18 |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 4.17 / 2nd 2.73 / 3rd 1.94 / 4th 1.54:1 |
|---|---|
| FrontWheel Travel | 208 mm / 8.2" |
| RearWheel Travel | 125 mm / 4.9" |
| Wet-Weight | 195 kg |