BMW R 61
BMW R 61 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 600 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 valves per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 18 KM przy 4800 obr./min.
Lata produkcji
1938-41
Pojemność
600 ccm
Moc maksymalna
18 KM przy 4800 obr./min
Typ silnika
Four stroke, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 valves per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 61 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1938-41 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 valves per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 600 ccm |
| Średnica x skok | 70 x 78 mm |
| Stopień sprężania | 5.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1x, Amal M75/426 S Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 18 KM przy 4800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|
Podwozie
| Rama | Twin loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Widelec teleskopowy suspension |
| Hamulce przednie | ∅200mm Bęben |
| Hamulce tylne | External shoe brake at the gearing on Cardan Wał kardanowy |
| Opona przednia | 3.00 -19" |
| Opona tylna | 3.50 -19" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 liters /13.6 L |
|---|
Pozostałe dane
| Transmission / Drive | 4 biegi |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 3.6 / 2nd 2.28 / 3rd 1. 7 / 4th 1.3:1 |
| Wet-Weight | 184 kg |