BMW R 63
BMW R 63 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 745 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 24 KM przy 3400 obr./min.
Lata produkcji
1928-29
Pojemność
745 ccm
Moc maksymalna
24 KM przy 3400 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 63 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1928-29 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 745 ccm |
| Średnica x skok | 83 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 6.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 x, Spezial 2 valve ∅24 mm Gaźnik |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 24 KM przy 3400 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|
Podwozie
| Rama | Twin loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Tarcza spring, 6 laminae |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | ∅200mm Bęben |
| Hamulce tylne | External shoe brake at the gearing on Cardan Wał kardanowy |
| Opona przednia | 26 x 3.5" or 19 x 3.0" or 27 x 2.75" or 21 x 2.5" |
| Opona tylna | 26 x 3.5" or 19 x 3.0" or 27 x 2.75" or 21 x 2.5" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 12.5 liters /12.5 L |
|---|
Pozostałe dane
| Ignition / Starting | Bosch high voltage magneto ignition |
|---|---|
| Transmission / Drive | 3 Speed |
| Gear Ratio | 1st 2.83 / 2nd 1.55 / 3rd 1.08:1 |
| Wet-Weight | 152 kg |