BMW R 68
BMW R 68 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 594 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 35 KM przy 7000 obr./min.
Lata produkcji
1952-54
Pojemność
594 ccm
Moc maksymalna
35 KM przy 7000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 68 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1952-54 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 594 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 73 mm |
| Stopień sprężania | 8.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2 x, Bing 1/26/9 - 1/26/10 Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Magnet ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 35 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|
Podwozie
| Rama | Double loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy front fork with hydrauliczna damping; plunger type |
| Zawieszenie tylne | Spring with coil tłumienie kompresji springs and rubber deflection stops |
| Hamulce przednie | ∅200mm Bęben duplex full hub |
| Hamulce tylne | ∅200mm Bęben simplex full hub |
| Opona przednia | 3.50 - 19" |
| Opona tylna | 3.50 - 19" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 17 liters /16.7 L |
|---|
Pozostałe dane
| Transmission / Drive | 4 biegi / Wał kardanowy |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 4.00 2nd 2.28 3rd 1.7 4th 1.3 |
| Wet-Weight | 190 kg |