BMW R 71
BMW R 71 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 746 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 22 KM przy 4600 obr./min.
Lata produkcji
1938-41
Pojemność
746 ccm
Moc maksymalna
22 KM przy 4600 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 71 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1938-41 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, pushrod operated 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 746 ccm |
| Średnica x skok | 78 x 78 mm |
| Stopień sprężania | 5.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2 x, Graetzin G 24 Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 22 KM przy 4600 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop steel tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy front fork, |
| Zawieszenie tylne | Widelec teleskopowy suspension, plunger type |
| Hamulce przednie | ∅200mm Bęben duplex full hub |
| Hamulce tylne | ∅200mm Bęben simplex full hub |
| Opona przednia | 3.50 -19" |
| Opona tylna | 3.50 -19" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 liters /13.6 L |
|---|
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 3.60 / 2nd 2.28 / 3rd 1.70 / 4th 1.30 |
|---|---|
| Wet-Weight | 187 kg |