BSA A65 Firebird 650SS
BSA A65 Firebird 650SS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 654 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 1968: 38 KM przy 5800 rpm1970: 49 KM przy 7000 obr./min. Masa: 184 kg.
Lata produkcji
1970
Pojemność
654 ccm
Moc maksymalna
1968: 38 KM przy 5800 rpm1970: 49 KM przy 7000 obr./min
Masa
184 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA A65 Firebird 650SS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1970 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 654 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 74 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Twin coil, Lucas 4CA |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 1968: 38 KM przy 5800 rpm1970: 49 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel tubing, Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys with coil spring - hydraulicznaally damped |
| Zawieszenie tylne | Swing arm, coil springs/hydraulicznaally damped |
| Hamulce przednie | 20.32 cm., Bęben, SLS |
| Hamulce tylne | 17.78 cm / 7In., Bęben, SLS |
| Opona przednia | 3.25 x 18 in. |
| Opona tylna | 1968: 3.50 x 18 in.1970: 4.00 x 18 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 838 mm. |
| Masa | 184 kg |
| Zbiornik paliwa | Europe:18 L / 4.8 US gal, US: 9 L / 9.1 L |
| Prędkość maks. | 169 km/h / 105 mph |
Pozostałe dane
| Carburetors | Twin Amal monobloc 389/67 |
|---|---|
| Engine Oil | SAE 20W50 |
| Pojemność oleju | 3.4 L / 6 pints / 3.4 L |
| Układ wydechowy | Twin, high level, chrome |
| Spark Plug | Champion N4 |
| Akumulator | 2 x 12V, 10 a.h., Lucas RM19 |
| Gear Ratio | 1st 11.10 / 2nd 7.18 / 3rd 5.13 / 4th 4.35:1 |
| Wheels | Steel, wire spokes |
| Front Rim | WM2-18 |
| Rear Rim | WM2-18 |
| Prześwit | 178 mm. |
| Prędkość maksymalna | 169 km/h / 105 mph |