BSA A65 Rocket
BSA A65 Rocket to motocykl drogowy o pojemności skokowej 654 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 49 KM przy 7000 obr./min. Masa: 177 kg.
Lata produkcji
1964-66
Pojemność
654 ccm
Moc maksymalna
49 KM przy 7000 obr./min
Masa
177 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA A65 Rocket |
|---|---|
| Rok produkcji | 1964-66 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 654 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 74 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Twin coil |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 49 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate with bult-in cush drive |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel tubing, Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys with coil spring - hydraulicznaally damped |
| Zawieszenie tylne | Coil spring/hydraulicznaally damped |
| Hamulce przednie | 20.32 cm., Bęben |
| Hamulce tylne | 17.78 cm / 7In., Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 18 in., ribbed |
| Opona tylna | 3.50 x 18 in., K70 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1370 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 813 mm. |
| Masa | 177 kg |
| Zbiornik paliwa | Europe:18 L / 4.8 US gal, US: 9 L / 7.6 L |
| Prędkość maks. | 174 km/h / 108 mph |
Pozostałe dane
| Model | BSA A65R and Lightning (European market) BSA A65T/R (US market) |
|---|---|
| Carburetors | Amal monobloc 389/67 |
| Engine Oil | SAE 20W/50 |
| Pojemność oleju | 3 L / 5 pints / 3.0 L |
| Układ wydechowy | 2-into-1 |
| Spark Plug | Champion N4 |
| Akumulator | 2 x 12V, 10 a.h., Lucas RM19 |
| Gear Ratio | 1st 11.49 / 2nd 7.32 / 3rd 5.24 / 4th 4.58:1 |
| Wheels | Steel, wire spokes |
| Front Rim | WM2-18 |
| Rear Rim | WM2-18 |
| Prześwit | 178 mm. |
| Average Consumption | 4.7 L/100 km / 21.3 km/l / 50 mpg |
| Prędkość maksymalna | 174 km/h / 108 mph |