BSA A65 Spitfire / Spitfire Special
BSA A65 Spitfire / Spitfire Special to motocykl drogowy o pojemności skokowej 654 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 53 KM przy 7000 obr./min. Masa: 185 kg.
Lata produkcji
1966-68
Pojemność
654 ccm
Moc maksymalna
53 KM przy 7000 obr./min
Masa
185 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA A65 Spitfire / Spitfire Special |
|---|---|
| Rok produkcji | 1966-68 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 654 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 74 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Coil, 3ET Lucas, Alternator RM19ET Lucas |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 53 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate with heavy duty springs |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel tubing, Rama podwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys with coil spring - hydraulicznaally damped |
| Zawieszenie tylne | Coil spring/hydraulicznaally damped |
| Hamulce przednie | 20.32 cm., Bęben, twin leading shoe |
| Hamulce tylne | 17.78 cm., Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in. |
| Opona tylna | 4.00 x 18 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1410 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 813 mm. |
| Masa | 185 kg |
| Zbiornik paliwa | Europe:18 L / 4.8 US gal, US: 9 L / 7.6 L |
| Prędkość maks. | 212 km/h / 132 mph |
Pozostałe dane
| Carburetors | Amal Concentric 389/206 |
|---|---|
| Engine Oil | SAE 20W/50 |
| Pojemność oleju | 3 L / 5 pints / 3.0 L |
| Układ wydechowy | Twin |
| Spark Plug | Champion N4 |
| Akumulator | 12V, 10 a.h., Lucas RM19 |
| Gear Ratio | 1st 9.30 / 2nd 6.73 / 3rd 5.07 / 4th 4.58:1 |
| Wheels | Steel, wire spokes |
| Front Rim | WM2-19 |
| Rear Rim | WM2-18 |
| Prześwit | 203 mm. |
| Prędkość maksymalna | 212 km/h / 132 mph |