BSA A75 Rocket III
BSA A75 Rocket III to motocykl drogowy o pojemności skokowej 740 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny, inline triple, OHV, 2 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 60 KM przy 7250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 61 Nm / 6.2 kgf-m / 45 ft/lb przy 6900 obr./min. Masa: 226 kg.
Lata produkcji
1968 -69
Pojemność
740 ccm
Moc maksymalna
60 KM przy 7250 obr./min
Moment obrotowy
61 Nm / 6.2 kgf-m / 45 ft/lb przy 6900 obr./min
Masa
226 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny, inline triple, OHV, 2 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA A75 Rocket III |
|---|---|
| Rok produkcji | 1968 -69 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny, inline triple, OHV, 2 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 740 ccm |
| Średnica x skok | 67 x 70mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Twin coil |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 60 KM przy 7250 obr./min |
| Moment obrotowy | 61 Nm / 6.2 kgf-m / 45 ft/lb przy 6900 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry single plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Double loop Rama kołyskowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys with coil spring - hydraulicznaally damped |
| Zawieszenie tylne | Coil spring/hydraulicznaally damped |
| Hamulce przednie | Prior 1971: Bęben1972 - 75: Tarcza |
| Hamulce tylne | Prior 1975: Bęben1975: Tarcza |
| Opona przednia | 4.10 x 19 in., K81 |
| Opona tylna | 4.10 x 19 in., K81 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1430 mm. |
|---|---|
| Masa | 226 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L / 18.9 L |
| Prędkość maks. | 185 km/h / 115 mph |
Pozostałe dane
| Production | 27 480 units |
|---|---|
| Carburetor | 3 x Amal 26 mm concentric |
| Pojemność oleju | 2.8 L / 6 US pints |
| Układ wydechowy | 3-into-2, stainless steel |
| Spark Plug | Champion N4 |
| Akumulator | 12V |
| Wheels | Steel, wire spokes |
| Prześwit | 178 mm. |
| Prędkość maksymalna | 185 km/h / 115 mph |
| 0 - 100 km/h - 0 - 60 mph | 5.5 sec - 5.2 sec |
| Road Test | Cycle World |