BSA AA (M20 & M21)
BSA AA (M20 & M21) to motocykl drogowy o pojemności skokowej 591 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve. Moc maksymalna wynosi 15 KM przy 4200 obr./min. Masa: 167 kg.
Lata produkcji
1955-61
Pojemność
591 ccm
Moc maksymalna
15 KM przy 4200 obr./min
Masa
167 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA AA (M20 & M21) |
|---|---|
| Rok produkcji | 1955-61 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve |
|---|---|
| Pojemność | 591 ccm |
| Średnica x skok | Up to 1938: 85 x 105 mm, After 1938: 82 x 112 mm |
| Stopień sprężania | 5.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Aspirated |
| Układ zapłonowy | Magdyno |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 15 KM przy 4200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Twin Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Up to 1947: Girder, After 1947: Telefork |
| Zawieszenie tylne | Up to 1947: None, spring loaded saddle, After 1947: Plunger type |
| Hamulce przednie | Up to 1955: Bęben, 7 in, After 1956: Bęben, 8 in |
| Hamulce tylne | Bęben, 7 in |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.50 x 19 in |
Wymiary i masa
| Masa | 167 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 11.4 L / 11.4 L |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 2.4 L / 5 US pints |
|---|---|
| Carburetor | 1937-38: Amal 76, 1939-45: Amal 276, 1945 onward: Amal monobloc |
| Układ wydechowy | Single, chrome |
| Akumulator | 12 V |
| Wheels | Steel, laced spokes |