BSA B50MX
BSA B50MX to motocykl motocrossowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV, 2 valve. Moc maksymalna wynosi 34 KM przy 6200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 37.9 Nm / 3.86 kgf-m / 28 ft/lb przy 5000 obr./min. Masa: 184 kg.
Lata produkcji
1971
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
34 KM przy 6200 obr./min
Moment obrotowy
37.9 Nm / 3.86 kgf-m / 28 ft/lb przy 5000 obr./min
Masa
184 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV, 2 valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA B50MX |
|---|---|
| Rok produkcji | 1971 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV, 2 valve |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 84 x 90 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Lucas RM21 |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 34 KM przy 6200 obr./min |
| Moment obrotowy | 37.9 Nm / 3.86 kgf-m / 28 ft/lb przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, wet, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Welded frame with larger diameter top tube for strength |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Swing arm, 2 shocks wiith dampers |
| Hamulce przednie | 8 in. Bęben, leading shoewith snail cam shoe adjustment |
| Hamulce tylne | 7 in. Bęben with pływająca cams |
| Opona przednia | 3.25 x 18 in. |
| Opona tylna | 3.5 x 18 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 813 mm. |
| Masa | 184 kg |
| Zbiornik paliwa | UK: 18.2 L / 4.8 US gal, US: 9.1 L / 9.1 L |
| Prędkość maks. | 145 km/h / 90 mph |
Pozostałe dane
| Production | 5700 units |
|---|---|
| Carburettors | (71-72) Amal R932/18, (73) Amal R932/28 |
| Engine Oil | SAE 20W/50 |
| Pojemność oleju | 3.4 L / 6 pints / 3.4 L |
| Układ wydechowy | Single, chrome plated |
| Spark Plug | Champion N4 |
| Akumulator | 12V |
| Wheels | Steel, spokes |
| Prześwit | 178 mm. |
| Standing 0 - 100 km/h / 62 mph | 7.4 sec (B50SS model) |
| Prędkość maksymalna | 145 km/h / 90 mph |