BSA C20 250
BSA C20 250 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 249 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 20 KM przy 8250 obr./min. Masa: 145 kg.
Lata produkcji
1968-70
Pojemność
249 ccm
Moc maksymalna
20 KM przy 8250 obr./min
Masa
145 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA C20 250 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1968-70 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 249 ccm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Lucas MA 12 coil |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 20 KM przy 8250 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate with integral cush drive |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch, 100 links |
Podwozie
| Rama | Single loop with twin rails under engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Coil springs, hydraulicznaally damped |
| Zawieszenie tylne | Coil springs, hydraulicznaally damped |
| Opona przednia | 3.25 x 18 in. |
| Opona tylna | 3.50 x 18 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1346 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 813 mm. |
| Masa | 145 kg |
| Zbiornik paliwa | 8 L / 7.9 L |
| Prędkość maks. | 128 km/h / 80 mph |
Pozostałe dane
| Bore and Stroke | 67 x 70 mm |
|---|---|
| Pojemność oleju | 2.3 L / 4.8 US pints |
| Carburetor | Amal 928/1, concentric float chamber |
| Układ wydechowy | Single, steel, chrome |
| Akumulator | Lucas PUZ5A, 12V |
| Overall Gear Ratios | 1st 18.36 / 2nd 11.40 / 3rd 8.61 / 4th 6.92:1 |
| Front Wheel | WM2-18 |
| Rear Wheel | WM2-18 |
| Front Brake | 7 in., Bęben |
| Rear Brake | 7 in., Bęben |
| Prześwit | 203 mm. |
| Prędkość maksymalna | 128 km/h / 80 mph |