BSA Dandy
BSA Dandy to motocykl drogowy o pojemności skokowej 70 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Jednocylindrowy. Masa: 38.6 kg.
Lata produkcji
1957-62
Pojemność
70 ccm
Masa
38.6 kg
Typ silnika
Dwusuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA Dandy |
|---|---|
| Rok produkcji | 1957-62 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 70 ccm |
| Stopień sprężania | 7.25:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Rozrusznik | Nożny start or hand operated |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 2-Speed with pre-selector |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Open loop frame constructed from steel pressings, seam welded |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Leading bottom link fork |
| Zawieszenie tylne | Coil springs |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1143 mm. |
|---|---|
| Masa | 38.6 kg |
| Zbiornik paliwa | 3.4 L / 3.4 L. |
| Prędkość maks. | 50 km/h / 31 mph (approximate) |
Pozostałe dane
| Bore and Stroke | 45 x 44 mm |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single, steel, silencer finished in heat resistant silver-aluminiowa paint |
| Overall Gear Ratios | 1st 17.3 / 2nd 8.9:1 |
| Front Wheel | 2.5 x 15 in |
| Rear Wheel | 2.5 x 15 in |
| Front Brake | 4 in., Bęben |
| Rear Brake | 4 in., Bęben |
| Prześwit | 114 mm. |
| Saddle Height | 724 mm. |
| Prędkość maksymalna | 50 km/h / 31 mph (approximate) |