BSA DBD34 Gold Star 500
BSA DBD34 Gold Star 500 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 42 KM przy 7000 obr./min. Masa: 172 kg.
Lata produkcji
1938-63
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
42 KM przy 7000 obr./min
Masa
172 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA DBD34 Gold Star 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1938-63 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | 6V, magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 42 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin downtube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy forks |
| Zawieszenie tylne | Swinging arm, Dwa amortyzatory |
| Opona przednia | 3.0 x 19 in. |
| Opona tylna | 3.5 x 19 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1422 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 787 mm. |
| Masa | 172 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 18.2 L. |
| Prędkość maks. | 177 km/h / 110 mph |
Pozostałe dane
| Bore and Stroke | 85 x 88 mm |
|---|---|
| Carburetor | Amal GP |
| Układ wydechowy | Single, steel, chrome |
| Wheels | Spoked, allloy |
| Front Brake | 7.5 in., sls Bęben |
| Rear Brake | 7.0 in., sls Bęben |
| Average Fuel Consumption | 5.7 L/100 km / 17.7 km/l / 41.6 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 177 km/h / 110 mph |