BSA G14
BSA G14 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 986 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw V-Dwucylindrowy, L-head. Moc maksymalna wynosi 25 KM przy 3800 obr./min. Masa: 191 kg.
Lata produkcji
1927
Pojemność
986 ccm
Moc maksymalna
25 KM przy 3800 obr./min
Masa
191 kg
Typ silnika
Czterosuw V-Dwucylindrowy, L-head
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA G14 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1927 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw V-Dwucylindrowy, L-head |
|---|---|
| Pojemność | 986 ccm |
| Średnica x skok | 80 x 98 mm |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Lucas magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 25 KM przy 3800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi , Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Duplex Rama kołyskowa with forged steel Rama grzbietowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Parallelogram with spring shock absorbers and friction damper |
| Zawieszenie tylne | None, spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | Bęben, 7 in. |
| Hamulce tylne | Bęben, 7 in. |
| Opona przednia | 4.00 x 18 in. |
| Opona tylna | 4.00 x 18 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1600 mm. |
|---|---|
| Masa | 191 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 2.3 L / 4.8 US pints |
|---|---|
| Carburetor | Amal 76 |
| Układ wydechowy | Two into one, steel |
| Akumulator | 6V |
| Gear Ratios | Solo: 1st 13.7 / 2nd 9.5 / 3rd 6.0 / 4th 4.6:1Sidecar model: 1st 14.3 / 2nd 9.9 / 3rd 6.3 / 4th 4.6:1 |
| Prześwit | 120 mm. |