BSA M20 500
BSA M20 500 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 496 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve. Moc maksymalna wynosi 13 KM przy 4200 obr./min. Masa: 167 kg.
Lata produkcji
1940
Pojemność
496 ccm
Moc maksymalna
13 KM przy 4200 obr./min
Masa
167 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA M20 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1940 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve |
|---|---|
| Pojemność | 496 ccm |
| Średnica x skok | 82 x 94 mm |
| Stopień sprężania | 4.9:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Magdyno |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 13 KM przy 4200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Twin Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Up to 1947: Girder, After 1947: Telefork |
| Zawieszenie tylne | None, spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | Bęben, 7 in |
| Hamulce tylne | Bęben, 7 in |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.50 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm (1937 model) |
|---|---|
| Masa | 167 kg |
| Zbiornik paliwa | 13.6 L / 13.6 L |
| Prędkość maks. | 80.5 km/h / 50 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 3.4 L / 7.2 US pints |
|---|---|
| Carburetor | 1937-38: Amal 76, 1939-45: Amal 276, 1945 onward: Amal monobloc |
| Układ wydechowy | Single, chrome |
| Akumulator | 6 V (except for AA models: 12 V) |
| Gear Ratios | Solo: 1st 15.8 / 2nd 10.9 / 3rd 7.0 / 4th 5.3:1Sidecar model: 1st 17.6 / 2nd 12.2 / 3rd 7.8 / 4th 5.9:1 |
| Wheels | Steel, wire spokes |
| Prześwit | 120 mm |
| Saddle Height | 724 mm |
| Average Consumption | 4.3 L/100 km / 23.4 km/l / 55 mph |
| Prędkość maksymalna | 80.5 km/h / 50 mph |