BSA M21 600
BSA M21 600 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 591 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve,. Moc maksymalna wynosi 15 KM przy 4200 obr./min. Masa: 167 kg.
Lata produkcji
1937-61
Pojemność
591 ccm
Moc maksymalna
15 KM przy 4200 obr./min
Masa
167 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve,
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA M21 600 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1937-61 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, side valve, |
|---|---|
| Pojemność | 591 ccm |
| Średnica x skok | Up to 1938: 85 x 105 mm, After 1938: 82 x 112 mm |
| Stopień sprężania | 5.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Aspirated |
| Układ zapłonowy | Magdyno |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 15 KM przy 4200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Twin Rama kołyskowa with integral sidecar lugs |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Up to 1947: Girder, After 1947: Telefork |
| Zawieszenie tylne | Up to 1947: None, spring loaded saddle, After 1947: Plunger type |
| Hamulce przednie | Up to 1955: Bęben, 7 in, After 1956: Bęben, 8 in |
| Hamulce tylne | Bęben, 7 in |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.50 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm . 54 in. |
|---|---|
| Masa | 167 kg |
| Zbiornik paliwa | 13.6 L / 13.6 L |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 3.4 L / 7.2 US pints |
|---|---|
| Carburetor | 1937-38: Amal 76, 1939-45: Amal 276, 1945 onward: Amal monobloc |
| Układ wydechowy | Single, chrome |
| Akumulator | 6 V (except for AA models: 12 V) |
| Gear Ratios | Solo: 1st 14.3 / 2nd 9.9 / 3rd 6.3 / 4th 4.8:1Sidecar model: 1st 16.6 / 2nd 11.5 / 3rd 7.3 / 4th 5.6:1 |
| Wheels | Steel, laced spokes |
| Prześwit | 117 mm. |
| Saddle Height | 724 m. |