BSA M22 500
BSA M22 500 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 496 ccm. Jednostka napędowa: Four stoke, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 22 KM.
Lata produkcji
1937
Pojemność
496 ccm
Moc maksymalna
22 KM
Typ silnika
Four stoke, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA M22 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1937 |
Silnik
| Typ silnika | Four stoke, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 496 ccm |
| Średnica x skok | 81 x 94 mm |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Magdyno |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 22 KM |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi , Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Triangulated Rama kołyskowa type with integral sidecar lugs |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Shock absorber with finger adjustment and steering damper |
| Zawieszenie tylne | None, spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | Bęben, 7 in. |
| Hamulce tylne | Bęben, 7 in. |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in., Dunlop Universal |
| Opona tylna | 3.25 x 19 in., Dunlop Universal |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm . 54 in |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 13.6 L / 13.6 L |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 3.4 L / 7.2 US pints |
|---|---|
| Carburetor | Amal |
| Układ wydechowy | Single, steel, chrome |
| Akumulator | 6V, RU7E |
| Gear Ratios | Solo: 1st 14.2 / 2nd 9.9 / 3rd 6.3 / 4th 4.8:1Sidecar model: 1st 16.6 / 2nd 11.5 / 3rd 7.3 4th 5.6:1 |
| Prześwit | 120 mm. |
| Saddle Height | 724 mm |