BSA Y13 750
BSA Y13 750 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, V-Dwucylindrowy. Moc maksymalna wynosi 26.5 KM przy 4800 obr./min. Masa: 204 kg.
Lata produkcji
1937
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
26.5 KM przy 4800 obr./min
Masa
204 kg
Typ silnika
Czterosuw, V-Dwucylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BSA Y13 750 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1937 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, V-Dwucylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 71 x 94.5 mm |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Lucas magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 26.5 KM przy 4800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi , Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch, 96 links |
Podwozie
| Rama | Duplex Rama kołyskowa with forged steel Rama grzbietowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Quick regulowane shock absorber and steering damper |
| Zawieszenie tylne | None, spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | Bęben, 7 in. |
| Hamulce tylne | Bęben, 7 in. |
| Opona przednia | 4.00 x 18 in., Dunlop Universal |
| Opona tylna | 4.00 x 18 in., Dunlop Universal |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm. |
|---|---|
| Masa | 204 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 2.3 L / 4.8 US pints |
|---|---|
| Carburetor | Amal 76 |
| Układ wydechowy | Twin, single sided, steel, chrome |
| Akumulator | 6V |
| Gear Ratios | Solo: 1st 14.3 / 2nd 9.9 / 3rd 6.3 / 4th 4.8:1Sidecar model: 1st 15.8 / /2nd 10.9 / 3rd 6.9 / 4th 5.3:1 |
| Prześwit | 120 mm. |