Buell XB12S Lightning
Buell XB12S Lightning to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1203 ccm. Jednostka napędowa: 45° Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), Czterosuw, pushrod actuated overhead valve.hydrauliczna self-adjusting lifters, 2 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 100 KM przy 6600 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 110 Nm / 11.2 kgf-m / 81 ft-lbs przy 6000 obr./min. Masa: 179 kg.
Lata produkcji
2004
Pojemność
1203 ccm
Moc maksymalna
100 KM przy 6600 obr./min
Moment obrotowy
110 Nm / 11.2 kgf-m / 81 ft-lbs przy 6000 obr./min
Masa
179 kg
Typ silnika
45° Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), Czterosuw, pushrod actuated overhead valve.hydrauliczna self-adjusting lifters, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Buell XB12S Lightning |
|---|---|
| Rok produkcji | 2004 |
Silnik
| Typ silnika | 45° Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), Czterosuw, pushrod actuated overhead valve.hydrauliczna self-adjusting lifters, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1203 ccm |
| Średnica x skok | 88.9 x 96.8 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Ø49 mm downdraft DDFI II Wtrysk paliwa |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 100 KM przy 6600 obr./min |
| Moment obrotowy | 110 Nm / 11.2 kgf-m / 81 ft-lbs przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Pasek zębaty |
Podwozie
| Rama | aluminiowa frame with Uniplanar™ Powertrain vibration isolation system |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa widelec odwrócony USDs tłumienie kompresji damping, tłumienie odbicia damping and napięcie wstępne sprężyny regulowane |
| Zawieszenie tylne | Showa coil-over Amortyzator centralny, remote underseat reservoir and regulowane tłumienie kompresji damping, tłumienie odbicia damping and spring napięcie wstępne, 127mm wheel travel |
| Hamulce przednie | ZTL type brake, 6 piston, fixed caliper, Ø375 mm single-sided, inside out, stainless steel, pływająca rotor |
| Hamulce tylne | Single Ø240 mm Tarcza, 1 piston pływająca caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1320 mm / 52.0" |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 765 mm / 30" |
| Masa | 179 kg |
| Zbiornik paliwa | 14 L / 14.0 L |
| Prędkość maks. | 216 km/h / 134 mph |
Pozostałe dane
| Make Model. | Buell XB12S Lightning |
|---|---|
| Układ wydechowy | Free breathing, 2-into-1 Buell Interactive exhaust system |
| Front Wheel | 3.50 x 17" |
| Rear Wheel | 5.50 x 17" |
| Prześwit | 127 mm / 5.0" |
| Average Fuel Consumption | 5.6 L/100 km / 17.9 km/L / 42 US mpg |
| Standing ¼ Mile | 12.2sec |
| Prędkość maksymalna | 216 km/h / 134 mph |