Cagiva Elefant 750
Cagiva Elefant 750 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 60.5 KM /44.5k, W przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 47 ft-lb przy 5500 obr./min. Masa: 191 kg.
Lata produkcji
1989
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
60.5 KM /44.5k, W przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
47 ft-lb przy 5500 obr./min
Masa
191 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Cagiva Elefant 750 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1989 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 88 x 61.5 mm |
| Stopień sprężania | 9.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x Bing 64/32/375 Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Kokusan transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 60.5 KM /44.5k, W przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 47 ft-lb przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 41mm Marzocchi forks |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Öhlins rising-rate Wahacz |
| Hamulce przednie | Single 260mm Tarcza 4 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single240mm, Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90-21 |
| Opona tylna | 130/90-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1520 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 900 mm |
| Masa | 191 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L |
| Prędkość maks. | 174 km/h / 108 mph |
Pozostałe dane
| Max Power Rear Tyre | 52.9 KM przy 7250 obr./min |
|---|---|
| WetWeight | 213.0 kg |
| Prędkość maksymalna | 174 km/h / 108 mph |
| Road Test | Adventure Group test Motosprint 1988Adventure Group Test Motosprint 1989 |