Cagiva Elefant 900AC
Cagiva Elefant 900AC to motocykl drogowy o pojemności skokowej 904 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 95 KM / 70 k, W przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 78 Nm przy 5250 obr./min. Masa: 204 kg.
Lata produkcji
1994
Pojemność
904 ccm
Moc maksymalna
95 KM / 70 k, W przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
78 Nm przy 5250 obr./min
Masa
204 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Cagiva Elefant 900AC |
|---|---|
| Rok produkcji | 1994 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 904 ccm |
| Średnica x skok | 92 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 9.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Mikuni BDST 38 Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Marellielectronic inductive Tarczaharge |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 95 KM / 70 k, W przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 78 Nm przy 5250 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry Multi-Tarcza |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Double steel tubular Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45mm Showa Widelec odwrócony USD Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Rising rate box, Amortyzator centralny regulowane for napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2x 282mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 240mm Tarcza 4 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-19 |
| Opona tylna | 140/80-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1570 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 857 mm |
| Masa | 204 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L |
| Prędkość maks. | 183.4 km/h / 114. mph |
Pozostałe dane
| Prześwit | 260 mm |
|---|---|
| Consumption Average | 38.0 mpg |
| Standing¼Mile | 13.2 sec / 95.5 mph |
| Prędkość maksymalna | 183.4 km/h / 114. mph |
| Road Test | Motosprint 1993 |