Ducati 100 Sport
Ducati 100 Sport to motocykl drogowy o pojemności skokowej 98 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHC, Wał kardanowy and bevel gears exhaust valve. Moc maksymalna wynosi 8 KM przy 8000 obr./min. Masa: 100kg.
Lata produkcji
1958-60
Pojemność
98 ccm
Moc maksymalna
8 KM przy 8000 obr./min
Masa
100kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHC, Wał kardanowy and bevel gears exhaust valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 100 Sport |
|---|---|
| Rok produkcji | 1958-60 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHC, Wał kardanowy and bevel gears exhaust valve |
|---|---|
| Pojemność | 98 ccm |
| Średnica x skok | 49 x 52 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell'Orto MA18B |
| Układ zapłonowy | Battery coil, 6V 40W generator |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 8 KM przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single tube, open Rama kołyskowa frame in Rama rurowa stalowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | hydraulicznaally damped Widelec teleskopowys, Marzocci |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, Dwa amortyzatorys, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | Bęben, Amadori |
| Hamulce tylne | Bęben, Amadori |
| Opona przednia | 2.50 -17 CEAT |
| Opona tylna | 2.75 -17 CEAT |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1320 mm in |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 750 mm |
| Masa | 100kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 105 km/h / 65 mph |
Pozostałe dane
| Lubrication System | Forced oil sump |
|---|---|
| Spark Plug | Marelli CW260N |
| Akumulator | SAFA 3L3, 13.5 Ah |
| Primary Drive Ratio | 3.00:1 |
| Gear Ratios | 1st 2.75 / 2nd 1.65 / 3rd 1.18 / 4th 0.97:1 |
| Final Drive Ratio | 3.066:1 |
| Prędkość maksymalna | 105 km/h / 65 mph |