Ducati 1098
Ducati 1098 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1099 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 160 KM przy 9750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 122.4 Nm / 12.5 kgf-m / 122.6 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 173 kg.
Lata produkcji
2007
Pojemność
1099 ccm
Moc maksymalna
160 KM przy 9750 obr./min
Moment obrotowy
122.4 Nm / 12.5 kgf-m / 122.6 Nm przy 8000 obr./min
Masa
173 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 1098 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2007 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1099 ccm |
| Średnica x skok | 104 x 64.7 mm |
| Stopień sprężania | 12.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Marelli Elektroniczny wtrysk paliwa, elliptical throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 160 KM przy 9750 obr./min |
| Moment obrotowy | 122.4 Nm / 12.5 kgf-m / 122.6 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch, front sprocket 15; rear sprocket 38 |
Podwozie
| Rama | Tubular steel Rama kratownicowa in ALS 450 |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa 43mm with Ti, O w pełni regulowane upside-down fork |
| Zawieszenie tylne | Progressive linkage with w pełni regulowane Showa Amortyzator centralny. aluminiowa single-sided Wahacz |
| Hamulce przednie | 2 x 330mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1430 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 840 mm |
| Masa | 173 kg |
| Zbiornik paliwa | 15.5 L / 15.5 L / 3.4 Imp gal |
| Prędkość maks. | 273.5km/h / 169.9 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 20W-50 |
|---|---|
| Układ wydechowy | Lightweight 2-1-2 system with catalytic converter and lambda probe. Twin stainless steel mufflers |
| Primary Drive | Straight cut gears, Ratio 1.84:1 |
| Gear Ratios | 1st 37/15, 2nd 30/17, 3rd 28/20, 4th 26/22, 5th 24/23, 6th 23/24 |
| Steering angle | 28.5° - 28.5° |
| Standing¼Mile | 10.9sec/ 213.2 km/h / 132.5 mph |
| Standing1000 m | 20.3 sec / 250.0 km/h / 155 mph |
| Prędkość maksymalna | 273.5km/h / 169.9 mph |