Ducati 1098R
Ducati 1098R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1198 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 180 KM przy 9750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 134 Nm / 13.7 kgf-m / 134.0 Nm przy 7750 obr./min. Masa: 169 kg.
Lata produkcji
2008
Pojemność
1198 ccm
Moc maksymalna
180 KM przy 9750 obr./min
Moment obrotowy
134 Nm / 13.7 kgf-m / 134.0 Nm przy 7750 obr./min
Masa
169 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 1098R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2008 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1198 ccm |
| Średnica x skok | 106 x 67.9 mm |
| Stopień sprężania | 12.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Marelli, Elektroniczny wtrysk paliwa, elliptical throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 180 KM przy 9750 obr./min |
| Moment obrotowy | 134 Nm / 13.7 kgf-m / 134.0 Nm przy 7750 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry Wielotarczowe with hydrauliczna control Sprzęgło antyhopping |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, front sprocket 15; rear sprocket 38 |
Podwozie
| Rama | Tubular steel Rama kratownicowa in ALS 450 |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Öhlins 43mm w pełni regulowane upside-down fork with Ti, N |
| Zawieszenie tylne | Progressive linkage with w pełni regulowane Öhlins TTXR Amortyzator centralny with top-out spring. aluminiowa single-sided Wahacz. |
| Hamulce przednie | 2 x 330 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1430 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 840 mm |
| Masa | 169 kg |
| Zbiornik paliwa | 15.5 L / 15.5 L / 3.4 Imp gal |
| Prędkość maks. | 290km/h / 180 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 20W-50 |
|---|---|
| Układ wydechowy | Lightweight 2-1-2 system with catalytic converter and lambda probe. Twin stainless steel mufflers |
| Primary Drive | Straight cut gears, Ratio 1.84:1 |
| Gear Ratios | 1st 37/15, 2nd 30/17, 3rd 28/20, 4th 26/22, 5th 24/23, 6th 22/25 |
| FrontWheel | "GP Replica" 7-spoke in forged light alloy 3.50 x 17 |
| RearWheel | "GP Replica" 7-spoke forged light alloy 6.00 x 17 |
| Steering angle | 28.5° - 28.5° |
| Standing0- 100 km/h | 3.2 sec |
| Standing0- 140 km/h | 4.8 sec |
| Standing0- 200 km/h | 7.9 sec |
| Acceleration 60 - 100 km/h | 3.9 sec |
| Acceleration 60 - 140 km/h | 7.7 sec |
| Acceleration 100 - 140 km/h | 3.8 sec |
| Acceleration 140 - 180 km/h | 4.6 sec |
| Prędkość maksymalna | 290km/h / 180 mph |
| Instruments | Digital Moto, GP derived unit with displays for: Speedometer, rev counter, lap times, time, air temp, coolant temp, battery voltage, A & B trips, fuel reserve trip, DTC level selected (if activated) scheduled maintenance. Warning lights for: Neutral, turn signals, high-beam, rev-limit, DTC intervention, oil pressure, fuel reserve. Plus: Immobilizer system and management of DTC and DDA. |