Ducati 175 Americano
Ducati 175 Americano to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, Wał kardanowy and bevel napędzany zębatkami, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 11 KM przy 7500 obr./min. Masa: 118 kg.
Lata produkcji
1957-60
Moc maksymalna
11 KM przy 7500 obr./min
Masa
118 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, Wał kardanowy and bevel napędzany zębatkami, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 175 Americano |
|---|---|
| Rok produkcji | 1957-60 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, Wał kardanowy and bevel napędzany zębatkami, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Średnica x skok | 62 x 57.8 mm |
| Stopień sprężania | 7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell'Orto MB22B Gaźnik |
| Układ zapłonowy | 6V 40W generator |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 11 KM przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi wet plate, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | 3.066:1 |
Podwozie
| Rama | Single Rama kołyskowa tubular frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, Dwa amortyzatorys, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | Bęben, full aluminiowa, 180 mm |
| Hamulce tylne | Bęben, full aluminiowa, 160 mm |
| Opona przednia | 2.50 -18 |
| Opona tylna | 2.75 -18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1320 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 118 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 110 km/h / 68 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | Marelli CW250A |
|---|---|
| Primary Drive | 2.522:1 |
| Gear Ratios | 1st 2.75 / 2nd 1.65 / 3rd 1.18 / 4th 0.97:1 |
| Prędkość maksymalna | 110 km/h / 68 mph |