Ducati 200 Elite
Ducati 200 Elite to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, Wał kardanowy and bevel napędzany zębatkami, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 13.1 k, W 18 KM przy 7500 obr./min. Masa: Elite/SS: 111 kg / 244 lbs, GT: 115 kg.
Lata produkcji
1959-60
Moc maksymalna
13.1 k, W 18 KM przy 7500 obr./min
Masa
Elite/SS: 111 kg / 244 lbs, GT: 115 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, Wał kardanowy and bevel napędzany zębatkami, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 200 Elite |
|---|---|
| Rok produkcji | 1959-60 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, Wał kardanowy and bevel napędzany zębatkami, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Średnica x skok | 67 x 57.8 mm |
| Stopień sprężania | 7.8:1 |
| Układ zasilania | Dell'Orto UBF24BS Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Points & coil, 6V 40 W generator |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 13.1 k, W 18 KM przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi wet plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna Widelec teleskopowys, Ducati 31.5 mm |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, dual Marzocchi shocks, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | 180 mm Bęben |
| Hamulce tylne | 160 mm Bęben |
| Opona przednia | 2.75 -18 |
| Opona tylna | 3.00-18 (GT: 2.75-18) |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1320 mm |
|---|---|
| Masa | Elite/SS: 111 kg / 244 lbs, GT: 115 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 140 km/h / 87 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | Marelli CW250A (GT: CW260N) |
|---|---|
| Akumulator | SAFA 3L3, 13.5Ah |
| Primary Drive Ratio | 2.520:1 |
| Gear Ratios | 1st 2.75 / 2nd 1.65 / 3rd 1.18 / 4th 0.97:1 |
| Final Drive Ratio | 2.812:1 |
| Prędkość maksymalna | 140 km/h / 87 mph |