Ducati 250 Mark 3
Ducati 250 Mark 3 to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, bevel gear-drive. Moc maksymalna wynosi 30 KM przy 8000 obr./min. Masa: 1964: 110 kg / 243 lbs1965 onwards: 112 kg.
Lata produkcji
1965-67
Moc maksymalna
30 KM przy 8000 obr./min
Masa
1964: 110 kg / 243 lbs1965 onwards: 112 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, bevel gear-drive
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 250 Mark 3 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1965-67 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, bevel gear-drive |
|---|---|
| Średnica x skok | 74 x 57.8 mm |
| Stopień sprężania | 10:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1964: Dell'Orto SS1 27A Gaźnik1965 onwards: Dell'Orto SS1 29A Gaźnik |
| Układ zapłonowy | 1964-66: 6V 60W generator1967: 6V 60W |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 30 KM przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single downtube, open frame with large diameter Rama grzbietowa tube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna Widelec teleskopowy, Ducati 31.5 mm |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, Dwa amortyzatorys, Marzocchi |
| Hamulce przednie | Bęben, 180 mm |
| Hamulce tylne | Bęben, 160 mm |
| Opona przednia | 2.50-18 |
| Opona tylna | 2.750-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1964: 1320 mm / 52 in1965 onwards: 1350 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 750 mm |
| Masa | 1964: 110 kg / 243 lbs1965 onwards: 112 kg |
| Zbiornik paliwa | 13 L / 12.9 L / 2.9 Imp gal |
| Prędkość maks. | 177 km/h / 110 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | Marelli CW260N |
|---|---|
| Primary Drive Ratio | 2.500:1 |
| Gear Ratios | 1st 2.53 / 2nd 1.73 / 3rd 1.35 / 4th 1.10 / 5th 0.97:1 |
| Final Drive Ratio | 1964: 18/431965 onwards: 18/40 |
| Prędkość maksymalna | 177 km/h / 110 mph |