Ducati 250 Mark 3D
Ducati 250 Mark 3D to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, bevel napędzany zębatkami. Moc maksymalna wynosi 22 KM przy 7500 obr./min. Masa: 127 kg.
Lata produkcji
1973
Moc maksymalna
22 KM przy 7500 obr./min
Masa
127 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, bevel napędzany zębatkami
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 250 Mark 3D |
|---|---|
| Rok produkcji | 1973 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, bevel napędzany zębatkami |
|---|---|
| Średnica x skok | 74 x 57.8 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell'Orto SS1 29D Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Coil, 6V 30W generator (later 6V 70 W) |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 22 KM przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna fork, Ducati 31.5 mm |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Wahacz, Marzocchi Dwa amortyzatorys, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | 180mm Bęben |
| Hamulce tylne | 160mm Bęben |
| Opona przednia | 2.75-18 |
| Opona tylna | 3.00-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1360 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 735 mm |
| Masa | 127 kg |
| Zbiornik paliwa | 13 L / 12.9 L / 2.9 Imp gal |
| Prędkość maks. | 150 km/h / 93 mph |
Pozostałe dane
| Akumulator | SAFA 3L3 13.5 Ah |
|---|---|
| Spark Plug | Marelli CW260N / Lodge 2HN |
| Primary Drive Ratio | 2.500:1 |
| Gear Ratios | 1st 2.46 / 2nd 1.73 / 3rd 1.35 / 4th 1.10 / 5th 0.97:1 |
| Final Drive Ratio | 2.812:1 |
| Standing¼Mile | 18.9 sec |
| Prędkość maksymalna | 150 km/h / 93 mph |
| Road Test | Ducati MK3 Group Test |