Ducati 250 Monza
Ducati 250 Monza to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, bevel gear-drive. Moc maksymalna wynosi GT: 18.4 KM przy 7200 rpm, Monza: 22 KM przy 7200 obr./min. Masa: 125 kg.
Lata produkcji
1965-67
Moc maksymalna
GT: 18.4 KM przy 7200 rpm, Monza: 22 KM przy 7200 obr./min
Masa
125 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, bevel gear-drive
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 250 Monza |
|---|---|
| Rok produkcji | 1965-67 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, bevel gear-drive |
|---|---|
| Średnica x skok | 74 x 57.8 mm |
| Stopień sprężania | 8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell'orto UBF24BS Gaźnik |
| Układ zapłonowy | 6V 60W generator |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | GT: 18.4 KM przy 7200 rpm, Monza: 22 KM przy 7200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single downtube, open frame with large diameter Rama grzbietowa tube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna Widelec teleskopowy, Ducati 31.5 mm |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, Dwa amortyzatorys, Marzocchi |
| Hamulce przednie | Bęben, 180 mm |
| Hamulce tylne | Bęben, 160 mm |
| Opona przednia | 2.75-18 |
| Opona tylna | 3.00-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1320 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 125 kg |
| Zbiornik paliwa | 13 L / 12.9 L / 2.9 Imp gal |
| Prędkość maks. | 128 km/h / 80 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | Marelli CW269N / Beru 260 / KLG F-100 |
|---|---|
| Primary Drive Ratio | 2.500:1 |
| Gear Ratios | 1st 2.53 / 2nd 1.73 / 3rd 1.35 / 4th 1.10 / 5th 0.97:1 |
| Final Drive Ratio | GT: 18/45Monza: 17/45 |
| Prędkość maksymalna | 128 km/h / 80 mph |