Ducati 250 Monza
Ducati 250 Monza to motocykl drogowy o pojemności skokowej 248 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, 2 vlave. Moc maksymalna wynosi 21 KM przy 7200 obr./min. Masa: 125 Kg.
Lata produkcji
1968-72
Pojemność
248 ccm
Moc maksymalna
21 KM przy 7200 obr./min
Masa
125 Kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, 2 vlave
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 250 Monza |
|---|---|
| Rok produkcji | 1968-72 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, Desmo SOHC, 2 vlave |
|---|---|
| Pojemność | 248 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 57.8 mm |
| Stopień sprężania | 8.5 : 1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 29mm Dell'Orto Gaźnik |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 21 KM przy 7200 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna Widelec teleskopowy |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Wahacz, Dwa amortyzatorys |
| Hamulce przednie | 180mm Bęben |
| Hamulce tylne | 160mm Bęben |
| Opona przednia | 2.75 -18 |
| Opona tylna | 3.00 -18 |
Wymiary i masa
| Masa | 125 Kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 13 L |
Pozostałe dane
| Electrics | Battery with flywheel alternator and electronic regulator |
|---|