Ducati 400SS
Ducati 400SS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 398 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 42 KM przy 10000 obr./min. Masa: 173 kg.
Lata produkcji
1991-98
Pojemność
398 ccm
Moc maksymalna
42 KM przy 10000 obr./min
Masa
173 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 400SS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1991-98 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 398 ccm |
| Średnica x skok | 70.5 x 51 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Mikuni B79 Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Kokusanelectronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 42 KM przy 10000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Marzocchi, Widelec odwrócony USD fork, 40USD/E |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Cantilever Wahacz, Marzocchi PBS1R Amortyzator centralny, napięcie wstępne and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | Single 320mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza |
| Opona przednia | 130/60 VR17 |
| Opona tylna | 160/60 VR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1410 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 750 mm |
| Masa | 173 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 180 km/h / 112 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion L82YC (from 1994: RL82Y) |
|---|---|
| Akumulator | 12V 16Ah |
| MaxTorque | 35.2 Nm / 3.6 kgf-m / 26 ft-lb przy 8500 obr./min |
| Primary Drive Ratio | 2.264:1 (34/77) |
| Gear Ratios | 1 st 3.071 / 2nd 2.111 ./ 3rd 1.590 / 4th 1.280 / 5th 1.074 / 6th 0.931:1 |
| Final Drive Ratio | 3.210:1 (14/45) |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h / 112 mph |