Ducati 450 Mark 3D
Ducati 450 Mark 3D to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, bevel napędzany zębatkami, desmodromic. Moc maksymalna wynosi 27 KM przy 6700 obr./min. Masa: 130 kg.
Lata produkcji
1974
Moc maksymalna
27 KM przy 6700 obr./min
Masa
130 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, bevel napędzany zębatkami, desmodromic
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 450 Mark 3D |
|---|---|
| Rok produkcji | 1974 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, bevel napędzany zębatkami, desmodromic |
|---|---|
| Średnica x skok | 86 x 75 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell'Orto VHB 29 A |
| Układ zapłonowy | Points and coil (electronic from 1973) |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 27 KM przy 6700 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 35 mm Marzocchi Widelec teleskopowy (from 1974: 35 mm Ceriani) |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Wahacz, dual Marzocchi shocks, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | Single280 mm Tarcza |
| Hamulce tylne | 150 mm Bęben |
| Opona przednia | 2.75-18 |
| Opona tylna | 3.00 x 18 or 3.25 x 18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1360 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 735 mm |
| Masa | 130 kg |
| Zbiornik paliwa | 13 L / 12.9 L / 2.9 Imp gal |
Pozostałe dane
| Spark plug | Marelli CW260N / Lodge 2HN |
|---|---|
| Akumulator | SAFA 3L3, 13.5 Ah |
| Primary Drive Ratio | 2.111:1 (27/57) |
| Gear Ratios | 1st 2.46 / 2nd 1.73 / 3rd 1.35 / 4th 1.10 / 5th 0.97:1 |
| Final Drive Ratio | 2.6:1 (16/42) |
| Road Test | Bike Magazine |