Ducati 500GTL
Ducati 500GTL to motocykl turystyczny. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, SOHC, napędzany łańcuchem, 2 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 35 KM przy 6500 obr./min. Masa: 196 kg.
Lata produkcji
1975-76
Moc maksymalna
35 KM przy 6500 obr./min
Masa
196 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, SOHC, napędzany łańcuchem, 2 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 500GTL |
|---|---|
| Rok produkcji | 1975-76 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, SOHC, napędzany łańcuchem, 2 valve per cylinder |
|---|---|
| Średnica x skok | 78 x 52 mm |
| Stopień sprężania | 9.6:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell'Orto PHF30BS/BD |
| Układ zapłonowy | Points and coil |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 35 KM przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 35 mm Marzocchi Widelec teleskopowy |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swing arm, 2 x Marzocchi shocks, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x 256 mm Brembo Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 160 mm Bęben, leading shoe |
| Opona przednia | 3.25-18 |
| Opona tylna | 3.50-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1400 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 760 mm |
| Masa | 196 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L / 18.9 L / 4.2 Imp gal |
| Prędkość maks. | 170 km/h / 105.6 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | Champion L81 |
|---|---|
| Akumulator | Yuasa Y50-N18L-A1, 12V 18Ah |
| Primary Drive Ratio | 2.125:1 (32/68) |
| Gear Ratios | 1st 2.500 / 2nd 1.714 / 3rd 1.333 / 4th 1.074 / 5th 0.900:1 |
| Final Drive Ratio | 2.923:1 (13/38) |
| Consumption Average | 5.3 L/100 km / 18.7 km/l / 44 US mpg / 52.8 Imp mpg |
| Braking 100 km/h - 0 | 40.5 m / 133 ft |
| Standing¼Mile | 14.9 sec przy 138 km/h / 85.9 mph |
| Prędkość maksymalna | 170 km/h / 105.6 mph |