Ducati 500SL Pantah
Ducati 500SL Pantah to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic, 2 valves per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 45 KM przy 9050 obr./min. Masa: 180 kg.
Lata produkcji
1979
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
45 KM przy 9050 obr./min
Masa
180 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic, 2 valves per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 500SL Pantah |
|---|---|
| Rok produkcji | 1979 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic, 2 valves per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 74x 58 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ zasilania | 2x Dell'Orto PHM 36 mm Gaźniks. |
| Układ zapłonowy | Bosch PTZ Electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 45 KM przy 9050 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa Rama kratownicowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 35mm Marzocchi or Paioli fork |
| Zawieszenie tylne | Marzocchi or Paioli Dwa amortyzatory absorbers with 3-way regulowane coil springs |
| Hamulce przednie | 2 x 260mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 260 mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-18 |
| Opona tylna | 110/90-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1450 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 760 mm |
| Masa | 180 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 18.2 L / 4.0 Imp gal |
| Prędkość maks. | 196 km/h / 121.8 mph |
Pozostałe dane
| Akumulator | Yuasa 12V 14Ah |
|---|---|
| Primary Drive Ratio | 2.226:1 (31/69) |
| Gear Ratios | 1 st 2.500 / 2nd 1.714 / 3rd 1.333 / 4th 1.074 / 5th 0.900:1 (from 1981: 0.931:1) |
| Final Drive Ratio | 2.533:1 (15/38). From 1981: 2.786:1 (14/39) |
| Prędkość maksymalna | 196 km/h / 121.8 mph |
| Road Test | Bike Magazine |