Ducati 600SL Pantah
Ducati 600SL Pantah to motocykl drogowy o pojemności skokowej 583 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic, 2 valves per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 61 KM przy 9100 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 45 Nm / 4.59 kgf-m / 33.2 ft-lb przy 6000 obr./min. Masa: 187kg.
Lata produkcji
1981-82
Pojemność
583 ccm
Moc maksymalna
61 KM przy 9100 obr./min
Moment obrotowy
45 Nm / 4.59 kgf-m / 33.2 ft-lb przy 6000 obr./min
Masa
187kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic, 2 valves per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 600SL Pantah |
|---|---|
| Rok produkcji | 1981-82 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic, 2 valves per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 583 ccm |
| Średnica x skok | 80 x 58 mm |
| Stopień sprężania | 10.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell'Orto, PHF36A |
| Układ zapłonowy | Bosch PTZ Electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 61 KM przy 9100 obr./min |
| Moment obrotowy | 45 Nm / 4.59 kgf-m / 33.2 ft-lb przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa Rama kratownicowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 35mm Marzocchi or Paioli fork |
| Zawieszenie tylne | Marzocchi or Paioli Dwa amortyzatory absorbers with 3-way regulowane coil spring |
| Hamulce przednie | 2 x 260 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 260 mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-18 |
| Opona tylna | 110/90-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1450 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 760 mm |
| Masa | 187kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 18.2 L / 4.0 Imp gal |
| Prędkość maks. | 178.5 km/h / 110.9 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | Champion L81A, L82Y or Bosch W7B |
|---|---|
| Akumulator | Yuasa 12V 14Ah |
| Primary Drive Ratio | 2.226:1 (31/69) |
| Gear Ratios | 1st 2.500 / 2nd 1.714 / 3rd 1.333 / 4th 1.074 / 5th 0.931:1 (from 1983: 0.966:1) |
| Final Drive Ratio | 2.400:1 (15/36). From 1983: 2.600:1 (15/39) |
| FrontWheel | 3.25 x 18 |
| RearWheel | 4.00 x 18 |
| Consumption Average | 5.2 L/100 km / 19.1 km/l / 45 US mpg / 54 Imp mpg |
| Standing¼ Mile | 13.7 sec / 152.1 km/h / 94.5 mph |
| Prędkość maksymalna | 178.5 km/h / 110.9 mph |
| Road Test | Cycle World |